وردکمپ 2017

همکاری گوگل و وردپرس در WordCamp 2017:

   گوگل و وردپرس!

گوگل برای اولین بار در وردکمپ وردپرس که در سال 2017 برگذار شد شرکت کرد، شرکت گوگل در این گردهمایی توجه ویژه ای به افزایش سرعت و استفاده از تکنولوژی های مدرن در طراحی سایت های وردپرسی نشان داده است.XWP نام تیمی در گوگل است که مسئولیت به کار گیری تکنولوژی های مدرن در قالب های وردپرسی را بر عهده دارد. گوگل در این طرح قرار است تا در بهینه سازی و افزایش سرعت کدهای وردپرس، به این شرکت کمک کند.

آنچه در این مقاله می خوانید ...

  چرا وردپرس انتخاب شد؟

وردپرس و گوگل

همانطور که می دانید سیستم های مدیریت محتوای متن باز زیادی برای طراحی وب سایت وجود دارند، که از معروفترین آن ها می توان به جوملا و دروپال نیز اشاره کرد، اما یکی از مهمترین علت های انتخاب وردپرس تعداد طراحانی است که از این سیستم استفاده میکنند.

تعداد سایت هایی که با وردپرس کدنویسی شده اند بسیار بیشتر از هر سیستم مدیریت محتوای دیگری است، همین دلیل برای انتخاب وردپرس کافی است!

همچنین تعداد بی شمار افزونه های نوشته شده برای وردپرس و استفاده بیش از 60% طراحانی که با cms کار میکنند از وردپرس، نیز بر این تصمیم تاثیر گذار بوده اند.

به عنوان اولین گام این طرح، در پروژه ای قرار است پوسته ها و افزونه ها در یک مقایسه کیفی مورد رتبه بندی قرار بگیرند، که این اقدام می تواند به کاربران کمک کند تا بتوانند بهترین افروزنه ها را تشخیص دهند!

   تغییر تمرکز گوگل بر رتبه بندی سایت ها:

در سال های اخیر استفاده از تلفن های هوشمند برای وب گردی رشد چشم گیری داشته است همین امر سبب شده است تا گوگل توجه ویژه ای به جستجو در موبایل ها داشته باشد!

گوگل از اوایل سال 2018 الگوریتم های جستجو در موبایل را به جستجو در کامپیوتر ترجیح داد و این الویت اصلی گوگل برای تعیین جایگاه سایت خواهد بود. در تمام طول سال ۲۰۱۷ گوگل تاکید میکرد که به زودی از الگوریتم Mobile First Index خود رونمایی خواهد کرد. آمارها حاکی از آن است که به طور متوسط ۵۵ درصد بازدیدکنندگان سایت ها از طریق موبایل وارد میشوند و این درصد در حال رشد است.

البته این رشد به این معنی نیست که نسخه دسکتاپ سایت و کاربرانی که از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی جستجو میکنند بی ارزش هستند. هنوز هم ۴۴ درصد کاربران در این دسته قرار میگیرند. چیزی که در سئو در سال ۲۰۱۸ تغییر خواهد کرد تمرکز بیشتر گوگل بر روی موبایل و تاثیر الگوریتم Mobile First Index بر رتبه بندی نتایج است.

   در آخر:

هزینه و مشکلات مربوط به پشتیبانی در cms های اختصاصی موجب شده تا بسیاری از طراحان و کاربران به سمت سیستم های متن باز مانند وردپرس بیایند اما با همه این صحبت ها هنوز هم کسانی داشتن cms اختصاصی را ترجیح میدهند، اما با این اتفاق می توانیم امیدوار باشیم که وردپرس سهم بیشتری از دنیای بی کران وب داشته باشد!

همچنین بخوانید...!

2 پاسخ به “همکاری گوگل و وردپرس در WordCamp 2017:”

  1. ممنون مطلب خیلی خوب و کاملی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *