صدا زدن عناصر

فراخوانی، صدازدن و یا انتخاب عناصر html

شما برای صدا زدن عناصر (تگ ها)  یا به عبارت دیگر انتخاب المان ها در css درونی و یا بیرونی میتوانید به روش های مختلفی عمل کنید که در زیر چند مورد از مهم ترین ها و پر استفاده ترین راه های صدا زدن عناصر را به شما معرفی می کنیم :
selector
1. انتخاب عناصر با استفاده از نام آن ها ({propertys:values}p) : با به کار بردن نام عنصر تمامی عناصر همنام را به صورت آبشاری انتخاب کرده اید .

2. انتخاب شناسه یک عنصر ({propertys:values}idname#) و یا کلاس آن ({propertys:values}classname.) : با استفاده از کلاس یا شناسه یک عنصر شما می توانید تمام عناصر دارای آن کلاس و یا دقیقا عنصر دارای آن شناسه را انتخاب کنید .

3.صدا زدن عناصر به صورت والد فرزندی یا ترکیبی، که شامل موارد زیر است :
3.1.صدا زدن تمامی فرزندان به صورت نام والد فاصله نام فرزندان                         ({propertys:values}header a)
3.2.صدا زدن فرزندان اصلی (اولین فرزندان) به صورت                                                     ({propertys:values}ul >li)
3.3.صدا زدن اولین  عنصر مجاور به صورت                                                                           ({propertys:values}ul +li)
3.4.صدا زدن تمامی عناصر مجاور اصلی به صورت                                                            ({propertys:values}div ~p)


صدا زدن عناصر

style :
div p {background-color: yellow;}
div + p {background-color: red;}
div > p {background-color: green;}
html :
<div><p>Paragraph 1 in the div.</p>
<p>Paragraph 2 in the div.</p>
<span><p>Paragraph 3 in the div.</p></span>
</div>
<p>Paragraph 4. Not in a div.</p>
<p>Paragraph 5. Not in a div.</p>


مـــهم گاهی اوقات شما می خواهید به یک عنصر خاص سبک بدهید و آن عنصر بدون شناسه یا کلاس خاص می باشد و اگر با نام تگ صدایش کنید تگ های همنام نیز تاثیر می پذیرند و این باب میل شما نیست در این موارد شما می توانید آن ها را با والد مستقیم یا غیر مستقیمش یا با مجاورانش صدا بزنید که موارد فوق طریقه صدا زدن آن ها می باشد.

مـــهم :شما برای اینکه سهل و آسان بتوانید به تمامی قسمت های سند html خود سبک بدهید کافیست به تمامی عناصر خود یک شناسه و یا یک کلاس خاص با اسمی درست و مرتبط اختصاص داده و با آن شناسه و یا کلاس، آن ها را صدا بزنید.

مـــهم : برای صدا زدن عناصر می توانید از صفت های (attribute) آن ها استفاده کنید انواع مختلف صدا زدن عناصر را در اینجا مشاهده کنید.

 

صفحه بعدیصفحه قبلی

 

تاریخ آخرین بروز رسانی:2017/12/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *